Yhdistyksen syyskokous

marraskuun 14. klo 10:00

Tervetuloa Eettisen kaupan puolesta ry:n syyskokoukseen, joka pidetään lauantaina 14.11.2015 klo 10-12. Aamukahvia on tarjolla klo 9:30 alkaen. Syyskokous järjestetään Helsingin Rastilan campingin isännänkartanossa, os. Karavaanikatu 4.

Sääntöjen mukaan yhdistyksen syyskokouksessa käsitellään seuraavat asiat:

1. Kokouksen avaus
2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjan tarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa.
3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus.
4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys.
5. Vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä jäsenmaksujen suuruudet.
6. Valitaan hallituksen puheenjohtaja, varapuheenjohtaja sekä muut varsinaiset ja varajäsenet.
7. Valitaan yksi tai kaksi tilintarkastajaa ja heille varatilintarkastajat.
8. Käsitellään muut kokouskutsussa mainitut tai kohdassa 4 käsiteltäviksi hyväksytyt asiat.

Mikäli olet kiinnostunut tulemaan mukaan Eetin vuoden 2016 hallitukseen, voit ottaa yhteyttä puheenjohtaja Anttiin: antti.kylanpaa [ät] pp.inet.fi (mielellään 8.11 mennessä). Jos et pääse paikalle syyskokoukseen, voit hakea jäseneksi lähettämällä Antille sähköpostia etukäteen tai kertomalla asiasta jollekin paikalle menevälle jäsenelle, joka voi ehdottaa sinua hallitukseen. Huomaa, että kuka tahansa saa ilmoittautua hallituksen jäseneksi myös itse kokouksessa, minkä vuoksi ennakkoilmoittautuminen ei ole välttämätöntä.

Syyskokouksen jälkeen jatketaan Eetin perinteisellä syystapaamisella - tervetuloa mukaan!