Yhdistyksen syyskokous

marraskuun 10. klo 9:30

Olet lämpimästi tervetullut Eettisen kaupan puolesta ry:n syyskokoukseen, joka pidetään sunnuntaina 10.11. klo 9:30. Syyskokous järjestetään Tampereen lähellä sijaitsevassa Antaverkan leirikeskuksessa, os. Antaverkantie 279, Ylöjärvi.

Sääntöjen mukaan yhdistyksen syyskokouksessa käsitellään seuraavat asiat:

1. Kokouksen avaus

2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjan tarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa.

3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus.

4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys.

5. Vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä jäsenmaksujen suuruudet.

6. Valitaan hallituksen puheenjohtaja, varapuheenjohtaja sekä muut varsinaiset ja varajäsenet.

7. Valitaan yksi tai kaksi tilintarkastajaa ja heille varatilintarkastajat.

8. Käsitellään muut kokouskutsussa mainitut tai kohdassa 4 käsiteltäviksi hyväksytyt asiat.

Antaverkan leirikeskuksessa pidetään myös kaikille avoin Eetin syystapaaminen lauantaina 9.11. Syystapaaminen kokoaa vanhoja ja uusia eettiläisiä sekä muita Eetin teemoista kiinnostuneita ihmisiä vaihtamaan ajatuksia oikeudenmukaisesta maailmankaupasta ja sen edistämisestä.

Tervetuloa!